• Zasady rekrutacji

• Zasady rekrutacji do Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Lesznie

• Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Lesznie jest publiczną placówką kształcenia specjalnego przeznaczoną dla dzieci i młodzieży z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, umiarkowanym, znacznym i głębokim, a także z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Organem prowadzącym Ośrodek jest Starostwo Powiatu Warszawskiego – Zachodniego ul. Poznańska 129/133.

Podczas rekrutacji nie obowiązuje rejonizacja, ale w pierwszej kolejności przyjmowani są kandydaci z terenu Powiatu Warszawskiego – Zachodniego.

Oto czynności, jakie należy wykonać, aby dziecko mogło uczęszczać do naszego Ośrodka:

1. Należy udać się do właściwego ze względu na miejsce zamieszkania starostwa powiatowego. Jeżeli dziecko mieszka na terenie  Powiatu  Warszawskiego – Zachodniego dokumenty składane są bezpośrednio w Starostwie w Ożarowie Mazowieckim.

1.  W Starostwie należy złożyć:
                  • wniosek o przyjęcie dziecka do Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego
                    w Lesznie -
                    druk wniosku do Starosty PWZ,
                  • aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną.

Dokumenty wymagane przy przyjęciu ucznia do SOSW w Lesznie

1. Podstawę przyjęcia dziecka do Przedszkola Specjalnego stanowi:

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez  poradnię psychologiczno – pedagogiczną (z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną
                    w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi),
                  • skierowanie wydane przez Starostwo Powiatu Warszawskiego Zachodniego.

2. Podstawę przyjęcia ucznia do Szkoły Podstawowej Specjalnej stanowi:

• aktualne orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez  poradnię psychologiczno - pedagogiczną dla danego etapu edukacyjnego - pierwszy etap - klasy I-III, drugi etap - klasy IV-VIII,
                  • skierowanie wydane przez Starostwo Powiatowe w Ożarowie Mazowieckim.

3. Podstawę przyjęcia ucznia do Branżowej Szkoły I Stopnia stanowi:

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno - pedagogiczną do szkoły ponadpodstawowej,
                  • zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do nauki wybranego zawodu (skierowanie do lekarza wydaje sekretariat Ośrodka),
                  • aktualną książeczkę zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych (skierowanie do SANEPID-u wydaje sekretariat Ośrodka),
                  • skierowanie wydane przez Starostwo Powiatowe w Ożarowie Mazowieckim.

4. Podstawę przyjęcia ucznia do Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy stanowi:

• orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego wydane przez poradnię psychologiczno – pedagogiczną do szkoły ponadpodstawowej (z orzeczoną niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym lub niepełnosprawnościami sprzężonymi),
                  • zaświadczenie lekarza medycyny pracy o braku przeciwwskazań do nauki w szkole przysposabiającej do pracy (skierowanie do lekarza wydaje sekretariat Ośrodka),
                  • aktualną książeczkę zdrowia dla celów sanitarno-epidemiologicznych (skierowanie do SANEPID-u wydaje sekretariat Ośrodka),
                  • skierowanie wydane przez Starostwo Powiatowe w Ożarowie Mazowieckim.

5.  Podstawę przyjęcia wychowanka do internatu stanowi skierowanie wydane przez Starostwo Powiatowe w Ożarowie Mazowieckim.

Rekrutację do naszego Ośrodka prowadzimy przez cały rok!

Zachęcamy  Państwa do kontaktu z sekretariatem naszej placówki – pomożemy skompletować wymagane dokumenty oraz załatwić wszelkie formalności związane z przyjęciem dziecka do szkoły. W razie jakichkolwiek problemów prosimy o kontakt telefoniczny   tel. 22 725 80 18 lub 22 725 90 98.

Przed złożeniem dokumentów rekrutacyjnych prosimy o  bezpośredni kontakt z Dyrekcją Ośrodka w celu ustalenia dodatkowych kwestii i szczegółów przyjęcia dziecka do placówki.