• Procedury zwrotu podręczników

•   Procedury zwrotu do biblioteki szkolnej podręczników   i wypożyczonych książek

Od 9 czerwca we wtorki (godz.10 – 11), środy (10-11) i w czwartki                 ( godz. 9 – 10) nauczyciel bibliotekarz będzie pełnił dyżur w świetlicy szkolnej, gdzie będzie odbierał zwroty  podręczników (uczniowie szkoły podstawowej) i książek wypożyczonych  z biblioteki (wszyscy uczniowie Ośrodka – szczególnie ci, którzy kończą szkołę).

Osoby zwracające książki muszą zachować reżim sanitarny obowiązujący w szkole.

Oddających zapraszamy w y ł ą c z n i e w wyznaczonych terminach. Wszyscy są zobowiązni podporządkować się poleceniom bibliotekarza - zachowywanie odległości, dezynfekcja rąk, opuszczenie terenu SOSW - niezwłocznie po oddaniu podręczników.

Nauczyciel bibliotekarz dokona oceny stanu podręczników.
          Z zagubionych i zniszczonych podręczników należy rozliczyć się najpóźniej do 25 czerwca 2020 r.

Podręczniki powinny być odpowiednio przygotowane do oddania:

- zdejmujemy okładki, wyjmujemy ze środka wszystkie swoje kartki, notatki
              - wycieramy gumką wszystkie podkreślenia, notatki, zapiski, rysunki
             - rozprostowujemy zagięte kartki       prostujemy i podklejamy zagięte rogi okładek.