• Wywiadówki

• Najbliższe zebranie z rodzicami odbędzie się w czwartek 26 września 2019. Godzina 16.00.

HARMONOGRAM I TEMATYKA SPOTKAŃ Z RODZICAMI W ROKU SZKOLNYM 2019/2020

Lp.

Tematyka spotkania

Przedszkole Specjalne

Branżowa szkoła

pierwszego stopnia

Szkoła specjalna przysposabiająca do pracy

1.

2.09.

2019

Zapoznanie z tygodniowym planem zajęć. Informacje o warunkach i zasadach zakwaterowania ucznia w internacie oraz o odpłatnościach za wyżywienie. Składanie wniosków na zakup podręczników.

2.

26.09.

2019

Zapoznanie rodziców z Regulaminem oceniania i PZO, misją i wizją placówki, regulaminami i procedurami obowiązującymi w Ośrodku. Debata na temat programu wychowawczo-profilaktycznego ośrodka, harmonogramu uroczystości, imprez i wycieczek.

Omówienie bieżących spraw szkolnych, uwrażliwienie rodziców na bezpieczną drogę ucznia do szkoły-bądź widoczny na drodze. Poinformowanie rodziców o możliwości dodatkowego ubezpieczenia dziecka.

Poinformowanie rodziców  o możliwości składania wniosku o stypendium.

3.

16.11.

2019

Omówienie postępów w nauce i funkcjonowaniu uczniów oraz ich zachowania. Prawa przysługujące osobom niepełnosprawnym. Orzecznictwo o niepełnosprawności, renty socjalne. Prawa i obowiązki ucznia. Jak ustrzec dziecko przed pokusami współczesnej cywilizacji. Propagowanie zdrowego stylu życia i postawy asertywnej  wobec zagrożeń dla zdrowia i życia. Stop narkotykom i dopalaczom.

4.

20.12.

2019

Omówienie postępów w nauce i funkcjonowaniu uczniów oraz ich zachowania. Poinformowanie rodziców o zagrożeniach ocenami niedostatecznymi lub nieklasyfikowaniem. Bezpieczeństwo w sieci internetowej.

5.

25.01.

2020

Zapoznanie  z wynikami nauczania, zachowania, funkcjonowania za I półrocze. Bezpieczeństwo dzieci podczas ferii zimowych.

6.

05.04 2020

Omówienie postępów w nauce i funkcjonowaniu uczniów oraz ich zachowania. Zagrożenia we współczesnym świecie –

7.

10.05.

2020

Omówienie postępów w nauce oraz zachowaniu i funkcjonowaniu uczniów.

Poinformowanie rodziców o grożących ocenach niedostatecznych lub nieklasyfikowaniu.

Preorientacja zawodowa. Zapoznanie z kierunkami kształcenia w branżowej szkole I stopnia. Omówienie dokumentacji niezbędnej do umieszczenia dziecka w branżowej szkole I stopnia.

Zapoznanie z procedurami przeprowadzania egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe/kwalifikacje w zawodzie oraz z terminem i miejscem jego przeprowadzenia

Właściwe wykorzystanie czasu wolnego przez uczniów. Orzecznictwo                                    o niepełnosprawności, renty socjalne.

Procedury przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty.

8.

21.06.

2020

Zapoznanie z postępami w funkcjonowaniu i gotowości szkolnej. Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji.

Zapoznanie z wynikami nauczania, promowania i zachowania za rok szkolny 2019/20. Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji