• Opiekunowie:

Cele:

-Wyposażenie uczniów w umiejętności dziennikarskiej pracy z komputerem oraz korzystanie z niego jako źródła wiedzy o świecie.

-Rozwijanie umiejętności segregowania i opracowywania zdobytych informacji.

-Budzenie zainteresowania życiem społeczności internatu.

-Ćwiczenia w pisaniu, formatowaniu tekstu, wstawianiu obiektów graficznych.

Wykonane zadania:

1. Pisanie artykułów techniką komputerową do szkolnej gazetki z  wykorzystywaniem technologii TI.
          2. Opracowanie  III wydań.
          3. Wdrażanie uczniów do samodzielnego pisania artykułów do szkolnej gazetki
          4. Uczenie wychowanków, rejestracji wydarzeń za pomocą aparatów cyfrowych i kamery.
          5. Wykonanie kart z życzeniami w ramach obchodów Dni Tolerancji i Życzliwości.
          6. Zakup niezbędnych materiałów (tusze, papier ozdobny, oprogramowanie komputerowe).
          7. Przetworzenie i zamieszczenie w Internecie wersji elektronicznej gazetek.
          8. Opracowanie wielu sprawozdań opisujących ważne wydarzenia z życia internatu i zamieszenie ich na stronie internetowej.
          9. Opracowania aktualnych informacji o internacie męski i żeńskim.