• XXV Jubileuszowy Bieg Przełajowy im. płk. Jerzego Strzałkowskiego

• 7 czerwca odbył się XXV Jubileuszowy Bieg Przełajowy im. płk. Jerzego Strzałkowskiego, którego organizatorem był nasz ośrodek. Partnerami imprezy byli: Powiat Warszawski Zachodni, Gmina Leszno, Uczniowski Klub Sportowy ,,2002 LESZNO” oraz  Stowarzyszenie „Radość Dzieciom Niepełnosprawnym.

W zawodach uczestniczyło 10 placówek szkolnictwa  specjalnego terenu z województwa mazowieckiego.  Niespełna 100 biegaczy rywalizowało na sześciu dystansach od 600m do 1700m. Uroczystego otwarcia zawodów dokonali Starosta Warszawski Zachodni pan Jan Żychliński z Wójtem Gminy Leszno panem Grzegorzem Banaszkiewiczem. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: Dyrektor ZSR w Lesznie pani Edyta Przybysławska, panie: Wanda Baranowska i Jadwiga Urbańska - wychowanki naszego Patrona  Jerzego Strzałkowskiego oraz pomysłodawca Biegu – ponad 25 lat temu -  były dyrektor SOSW pan Zdzisław Wachnik.

Wszyscy zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale oraz gadżety, a trzech najlepszych biegaczy w każdym biegu  nagrodzono statuetkami, nagrodami rzeczowymi oraz dyplomami. Z naszego Ośrodka największe sukcesy odnieśli: Patryk Koncman I miejsce w kat. chłopców do lat 14, Adam Burłak I miejsce w kat. chłopców powyżej 16 lat. Na czwartych lokatach uplasowali się:  Weronika Sobiecka, Kamil Długaszek i  Artur Piskorski.

Uczestnicy mieli zapewniony ciepły posiłek, napoje oraz słodycze. Trzy najwyżej sklasyfikowane placówki zostały nagrodzone pucharami i dyplomami.

Klasyfikacja zespołowa do lat 16:

1.  SOSW Otwock   2. SOSW Huta   3. SOSW Gostynin

Klasyfikacja powyżej 16 roku życia:

1. SOSW Otwock   2. SOSW Leszno   3. SOSW Huta

Składamy serdeczne podziękowania fundatorom trofeów sportowych oraz nagród: Powiatowi Warszawskiemu Zachodniemu, Stowarzyszeniu „Radość Dzieciom Niepełnosprawnym”, Gminie Leszno. Dziękujemy również Zespołowi Sportowo – Rekreacyjnemu w Lesznie – na terenie którego gościliśmy,  Centrum Sportu i Rekreacji w Błoniu oraz Ochotniczej Straży Pożarnej

w Czarnowie za wsparcie w organizacji zawodów.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu w organizację imprezy Dyrekcji Ośrodka, Grona Pedagogicznego,  pracowników obsługi i administracji oraz pomocy wychowanków impreza przebiegła bardzo sprawnie.

Koordynatorami zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego  Małgorzata Pęter i  Sławomir Pęter.