• Wigilia w Ośrodku

• O wyjątkowości świąt Bożego Narodzenia stanowi Wigilia, której momentem kulminacyjnym jest wieczerza rozpoczynająca się wraz z pierwszą gwiazdką. Jest to niezwykły, uroczysty, wzruszający i najbardziej rodzinny czas. Wigilia stanowi nie tylko przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia, ale już zaczyna czas świąteczny i decyduje w głównej mierze o niepowtarzalnym charakterze świętowania. Jak co roku taki właśnie charakter miała Wigilia w naszym Ośrodku. Tym bardziej, że towarzyszyli nam wyjątkowi goście - Pan Ambasador Japonii  Miyajima, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, przedstawicielka Kuratorium Oświaty Alicja Ziemska, dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski, przedstawiciele Stowarzyszenia Pamięci Powstańczych Oddziałów Specjalnych "Jerzyki" Armii Krajowej i wielu innych znamienitych gości, przyjaciół, rodziców, absolwentów, uczniów oraz pracowników Ośrodka.

• Zajęcia w bibliotece

• Uczniowie klas IIb i IIIb oraz IIc i IIIc PdP w dniach 08.11, 18.11, 29.11, 06.12, 09.12, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Bibliotece Publicznej w Lesznie. Celem tych wizyt było zapoznanie się ze zbiorami biblioteki, rozbudzanie ciekawości poznawczej, rozwijanie umiejętności słuchania. / J. Czarnomska

• Mikołajki w bibliotece

• Klasa II i IIIc PdP z okazji "Mikołajek" odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Tutaj miło spędziliśmy czas przy ciekawych opowiadaniach Pani Mirki o Mikołaju... / J. Czarnomska