• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

• 27 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Uczniowie wybierali swoich reprezentantów oraz opiekunów samorządu. W tym roku naszym wyborom przyglądali się goście z Japonii./M. Grzelak, J. Deneka, A. Prokopczuk, M. Ducka

• Goście z Japonii

• „Prawdziwych Przyjaciół poznajemy w biedzie” to przysłowie niejednokrotnie wypowiadane było podczas wrześniowych spotkań związanych z 100. Rocznicą upamiętnienia powrotu Dzieci Syberyjskich do Polski.

27 września naszą placówkę odwiedzili goście z Ośrodka Pomocy Społecznej Fukudenkai w Tokio (Japonia) oraz z Polskiego Oddziału tejże organizacji w Krakowie. Wśród nich byli obecni:

pani Akie Abe - żona śp. premiera Japonii Shinzo Abe, w tej chwili jako Przewodnicząca Komitetu Honorowego Fukudenkai,

pan Takaaki Outa- prezes Ośrodka Fukudenkai

pani prof. Uniwersytetu Senshu Eiko Uto- historyczka badająca historię Dzieci Syberyjskich

pan Kazuhiko Inoue- reporter z japońskich mediów

pan Manabu Tsuchiya – dyrektor generalny Ośrodka Fukudenkai

pani Mizuki Wagatsuma – sekretarz Ośrodka Fukudenkai

Pani Yumi Yoshida – przedstawiciel Polskiego Oddziału Fukudenkai w Krakowie

W spotkaniu wzięli również udział nasi uczniowie, nauczyciele i przedstawiciel Powiatu Warszawskiego Zachodniego pani Katarzyna Piecho – Rawa.

Nasi Goście mieli okazję zwiedzić naszą Szkołę i przyjrzeć się wyborom do Samorządu Szkolnego. Zasmakować wypieków naszych podopiecznyc ze szkoły Branżowej. Wzięli udział w zajęciach Integracji Sensorycznej w sali poznania świata. Zostali również zapoznani z historią placówki oraz biografią naszego patrona płk. Jerzego Strzałkowskiego, przedstawioną przez p. Darię Kacprzak. Wspólnie przypomnieliśmy sobie trudną, a zarazem piękną historię łączącą naród polski z Japonią: udzielenie pomocy dzieciom syberyjskim w latach 1919-1923.

Spotkanie było również okazją do określenia kierunków dalszej współpracy naszej placówki z Ośrodkiem w Fukudenkai. Z częścią dzisiejszych gości z pewnością spotkamy się już niebawem podczas Święta Patrona i Dnia Kultury Japońskiej.

Ogromne podziękowania dla wszystkich osób zaangażowanych w organizację dzisiejszego spotkania.

/D. Kacprzak, K. Radkowski

• Wycieczka

• Wycieczka do ORIENTARIUM ZOO ŁÓDŹ Czy wiedzieliście, że łódzkie ZOO to najnowocześniejszy ogród w Europie, w którym możemy zobaczyć 3350 zwierząt? I nam też udało się wytropić wiele z nich. Największą atrakcją było jednak oglądanie słoni podczas kąpieli oraz rekinów, pływających wokół nas. Przeszliśmy także ścieżkę edukacyjną, pobawiliśmy się na placu zabaw i zjedliśmy pyszny obiad, po którym niestety trzeba było ruszać już w drogę powrotną do Leszna. To był piękny dzień! Zobacz… /W. Połeć, M. Połeć, C. Wiśniewska, E. Wolska

• Co słychać w internacie?

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023
            HASŁO PRZEWODNIE: ŁĄCZY NAS PRZYJAŹŃ
            W tym roku postawiliśmy na naukę segregowania śmieci. Skupiliśmy się na sprzątaniu naszego
            terenu – Julinka. Okazało się, że wcale nie było tak czysto. Zebraliśmy dużą ilość śmieci. Cały rok
            dbamy o prządek, czekamy na kolejną akcję Sprzątanie Świata.

• Zespół humanistyczny

• Zespół Humanistyczny zaprasza do udziału w akcji

OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

W tym roku dzień ten obchodzony jest 29 września.

O zaletach czytania pisaliśmy już wiele razy, dziś zachęcamy  uczniów wraz
            z wychowawcami do różnych aktywności,  którymi zaakcentujecie swój
            udział w  tym ogólnopolskim święcie  :-)

Podrzucamy garść pomysłów:

·       Na pierwszych lekcjach poczytajcie głośno fragmenty lektury o Patronie Ośrodka, płk. Jerzym Strzałkowskim.

· Zorganizujcie  spotkanie czytelnicze w bibliotece.

· Przynieście swoje ulubione lektury, przeczytajcie głośno ulubione fragmenty.

· Zorganizujcie w klasie kącik czytelniczy.

· Wykonajcie plakat, którym zachęcicie innych do głośnego czytania  książek.

• Sprzątanie Świata

• 22.09. pod opieką Szkolnego Koła Ligi Ochrony Przyrody już po raz 30 wyruszyliśmy by posprzątać Polskę. W ramach akcji "Sprzątanie Świata - Polska 2023" wraz z leśnikami sprzątaliśmy obrzeża Kampinoskiego Parku Narodowego. Temat tegorocznej akcji to: "Sprzątanie Świata łączy ludzi" Akcja cieszyła się dużą frekwencją ze strony uczniów... / J. Czarnomska

• Debata

• 21.09 w Ośrodku odbyła się debata przedstawicieli instytucji działających na rzecz rodziny (PCPR, straż pożarna, policja, psycholog) z rodzicami oraz gronem pedagogicznym. Pedagog i psycholog z naszego Ośrodka przedstawiły program profilaktyczno-wychowawczy. który będzie realizowany w bieżącym roku szkolnym.

• Dzień Kropki

• Jak co roku -15 września, nasza szkoła dołączyła do obchodów Międzynarodowego Dnia Kropki. Jest to święto odkrywania talentów, kreatywności, odwagi, a przede wszystkim dobrej zabawy. Nasi uczniowie i nasze przedszkolaki odkrywali swoje talenty, rozwijali swoją twórczość i kreatywność i bawili się w kropkowanie. Zapraszamy do obejrzenie fotorelacji w linku poniżej. https://youtu.be/kb_x58RwbvE?si=CvFZatgESQQKb3po Organizatorzy obchodów: K.Tandecka, A. Kamińska- Dudek, R. Kozłowska, S.Trojanowska, K. Kuźmińska.