• Jeszcze prezent od Mikołaja

• Ostatniego dnia lutego uczniowie I i II klasy szkoły branżowej zrealizowali z dużym opóźnieniem prezent od Mikołaja, w postaci biletów do Centrum Aktywnej Rozrywki AIRO w Warszawie. Było mnóstwo ruchu, zabawy i śmiechu./ M. Ducka, A. Prokopczuk

• Drodzy Uczniowie!

Poczta walentynkowa ruszyła! Samorząd Uczniowski czeka na Wasze kartki. Pamiętajcie żeby odpowiednio zaadresować swoje listy. W razie wątpliwości poproście o pomoc swoich wychowawców lub rodziców. Do dzieła!

/Monika Grzelak

• Bal karnawałowy

• Okres karnawału to idealny czas na organizacje balu. Kiedyś ludzie wierzyli nawet, że im wyżej będą skakać podczas imprezy karnawałowej, tym wyższe będą mieli plony. Ewidentnie jest to więc czas na beztroskie rozrywki.

• Wykład

• 7 lutego uczniowie I i II klasy szkoły branżowej wzięli udział w wykładach zorganizowanych przez Akademię Sztuki Wojennej w Centrum Kultury w Błoniu. Generał bryg. Andrzej Pawlikowski opowiadał  jak zorganizowana jest praca Służby Ochrony Państwa. Pani dr Anna Mróz-Jagiełło w przejmujący sposób przedstawiła konsekwencje wojny w Ukrainie. / M.Ducka, D. Kacprzak

• Apel

• 7.02. odbył się apel dla wszystkich uczniów szkoły. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Zostały rozdane nagrody w konkursie plastyczno-literackim "Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki".

• Modele zdalnie sterowane

• 06 lutego na sali gimnastycznej odbył się pokaz samochodów zdalnie sterowanych. Wszyscy miłośnicy motoryzacji mieli okazję poczuć prawdziwą przyjemność z kierowania takimi pojazdami.

Kacper jest uczniem klasy IIIc pdp jego pasją jest modelarstwo, którym zafascynował go młodszy brat Paweł w 2014 roku. Razem uczęszczali na treningi do "RC Szkółka Płochocin" gdzie opanował naukę jazdy i podstawowe zasady zawodnictwa. Na początku 2015 roku wziął udział w pierwszych zawodach, które odbyły się w Centrum handlowym Blue City w Warszawie.

W 2016 roku Kacpra rodzice założyli swoje stowarzyszenie "RC Płochocin", w którym kontynuował cotygodniowe treningi. W latach 2016/19 Kacper często stawał na podium.

W ostatnich zawodach o Puchar Blue City Kacper zdobył I miejsce modelem TT01, oraz modelem Truck zajął V miejsce.

Z okazji zbliżającej się III rundy halowych mistrzostw Polski Off - Road, które odbędą się podczas ferii zimowych na warszawskim Bemowie, Kacper wraz z rodziną zorganizowali pokaz modeli zdalnie sterowanych w naszym ośrodku. Zaprezentowali kilka modeli samochodów i ciężarówek RC, oraz modele do sklejania. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na torze sterując, ciężarówką RC. W dniach 11-12 lutego, Kacper i jego brat Paweł startują w trzeciej rundzie halowych mistrzostw Polski Off-Road na warszawskim Bemowie. Finał wyścigów odbędzie się 15 - 16 kwietnia w Centrum Sportu w Błoniu.

Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

• Praktyki wspomagane w Carrefour.

• W szkole przysposabiającej do pracy uczniowie w ramach przedmiotu „Przysposobienie do pracy” uczestniczą w praktykach wspomaganych, by zdobyć praktyczne doświadczenia zawodowe. Podczas odbywania praktyk uczniowie są pod opieką nauczyciela – trenera pracy, który podpowiada, instruuje, pomaga w zdobywaniu umiejętności praktycznych, a także dba o dobrą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. W ten sposób dajemy uczniom szansę na zdobycie nowych kompetencji społecznych, pozwalających kreować pozytywny obraz samego siebie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podchodzą do udziału w praktykach. Dokładnie i starannie wykonują powierzone im obowiązki. Praca dostarcza im olbrzymiej satysfakcji. Czują się potrzebni, akceptowani i doceniani. Praktyki wspomagane umożliwiają uczniom sprawdzenie swoich praktycznych umiejętności w naturalnych warunkach pracy, a pracodawcom przekonanie się, że osoba z niepełnosprawnością może być wartościowym pracownikiem. / Jadwiga Czarnomska