• LOP

• Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody.

ZIMA

NIE zapominamy o dokarmianiu ptaków....

W trosce o nie, uczniowie pamiętają o uzupełnianiu karmników na terenie Ośrodka.

Czym dokarmiać ptaki w zimie?

︎rozmaite ziarna zbóż ( pszenica, jęczmień, owies, proso)

︎nasiona dyni, słonecznika ( najlepiej niełuskanego) i kukurydzy

︎naturalne płatki owsiane( przed podaniem można je skropić olejem) gotowane kasze i ryż

Dokarmianie kończy się wraz z nadejściem wiosny.

Opiekun SK LOP - Jadwiga Czarnomska

• Warsztaty w Pijalni Czekolady

• Czy wiedzieliście, że statystycznie Polak zjada rocznie aż 8 kg czekolady! Taką i wiele innych ciekawostek poznali uczniowie klas 1a SP, 4a SP, 8bu SP i 2-3 b PDP podczas słodkich warsztatów, w których uczestniczyli 25 stycznia br. Uczniowie dowiedzieli się również, jak powstaje czekolada oraz poznali krótką historię manufaktury czekolady E. Wedel. Po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła cześć praktyczna warsztatów: dekorowanie torcików pyszną czekoladą! Na koniec każdy z cukierników otrzymał słodki upominek. Wycieczka przyniosła niezapomniane wrażenia i mnóstwo radości!

• Teatr

• W sobotę 21 stycznia, klasa V a była w Garnizonie Sztuki w Warszawie na spektaklu muzycznym o tematyce ekologicznej pt. „Gdzie jest Buteleczka”./K. Kołodziejak

• Zespół przedmiotów zawodwych

• 16 stycznia ogrodnicy z branżowej szkoły byli na wycieczce w gospodarstwie i sklepie "PlantiCo - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki". Pani pracująca w zakładzie pokazała uczniom jak zorganizowana jest produkcja nasion i roślin ogrodowych. Obejrzeliśmy wyposażenie szklarni, chłodni i magazynów, maszyny do zbioru i sadzenia, narzędzia i urządzenia wykorzystywane w pracy zakładu, a także dużą kolekcję nasion warzyw i roślin ozdobnych oraz asortyment sklepu.

/R. Dmoch, J Czarnomska, M. Ducka.