• Zajęcia w bibliotece

• Cykliczne spotkania w Bibliotece Publicznej w Lesznie - poznawanie zbiorów bibliotecznych o tematyce ogrodniczej. Czytanie i słuchanie ciekawych fragmentów książek o wiośnie, zmianach przyrodniczych w przyrodzie i ogrodnictwie./J. Czarnomska

• "Sprzątamy dla Polski"

• W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Ziemi uczniowie naszej szkoły dolączyli do ogólnopolskiej akcji akcji "Sprzątamy dla Polski" Celem akcji jest troska o środowisko naturalne najbliższej okolicy, a także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro jakim jest NASZA ZIEMIA. Akcja polegała na sprzątaniu porzuconych odpadów na publicznych terenach zielonych. Uczniowie przypomnieli sobie także zasady segregacji śmieci. /J. Czarnomska, M. Ducka

• Wycieczka na Powązki

• Zbliża się kolejna rocznica śmierci patrona SOSW płk. Jerzego Strzałkowskiego. Uczniowie szkoły branżowej  odwiedzili jego grób na warszawskich Powązkach. Zrobili na nim porządek, zapalili znicze i złożyli wiązankę kwiatów./ L. Urbańczyk

• Międzynarodowy Dzień Ziemi

• 22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi, największe międzynarodowe święto ekologiczne. Obchody tego dnia mają na celu  uświadomienie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii,  edukację w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Jest to również doskonała okazja do przedstawienia  naszej planety oraz   zależności pomiędzy ochroną środowiska naturalnego, a zdrowiem i życiem ludzi.

Z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi w naszej szkole odbyło się spotkanie z pracownikami Kampinoskiego Parku Narodowego, którzy opowiedzieli o życiu drzew i lasu  oraz przybliżyli wojenną historię Puszczy Kampinoskiej. Obejrzeliśmy także film "Zabójczy ogień". który pokazał jak okropnym bestialstwem jest wypalanie traw. Mieliśmy również okazję spotkać się z surykatką Sarą i jej opiekunką  oraz dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat życia tych wesołych zwierzątek. /J.Czarnomska, M. Ducka

• Cukierkowy zawrót głowy…

• 19 kwietnia uczniowie klas 3a, 4a, 8bu, 2pdp brali udział w warsztatach w Manufakturze Cukierków w Warszawie. Zapoznali się z etapami powstawania lizaków - od gotowania karmelu aż po degustację ciepłych jeszcze cukierków. Następnie każdy z uczniów wykonał własnoręcznie zakręconego lizaka. Było słodko, owocowo i kolorowo.

Wizyta w stolicy była także okazją do rozmów o historii Polski. 19 kwietnia 2023 r. to 80. rocznica wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim.

/J. Deneka, M. Połeć, W. Połeć, E. Wolska

• Śniadanie Wielkanocne

• 4 kwietnia odbyło się śniadanie wielkanocne dla grup wychowawczych, w którym wzięli udział nasi wychowankowie, wychowawcy oraz zaproszeni goście, w tym Starosta Jan Żychliński, Wicestarosta Wojciech Białas, Wójt Gminy Leszno Grzegorz Banaszkiewicz oraz Proboszcz ks. Piotr Laskowski.

Nie mogło oczywiście zabraknąć tradycyjnych potraw świątecznych, a ksiądz poświęcił pokarmy, aby były jeszcze smaczniejsze. Wychowankowie przygotowali dla nas także krótkie przedstawienie wraz z piosenką wielkanocną, które zachwyciło wszystkich gości. Wszyscy byli ubrani odświętnie, a atmosfera była pełna radości i uśmiechu. Nie ma nic piękniejszego niż widok, jak nasi wychowankowie cieszą się z takiego wyjątkowego wydarzenia.

Śniadania wielkanocne w naszym Ośrodku są już tradycją od wielu lat i mamy nadzieję, że ta tradycja nigdy się nie skończy. Dziękujemy wszystkim naszym gościom za przybycie i wspólne spędzenie tego wspaniałego dnia z nami!

• 2 kwietnia - Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

• 3 kwietnia obchodziliśmy w szkole Światowy Dzień Świadomości Autyzmu.  Wzięliśmy udział we wspólnym ze SP "Spacerze dla autyzmu". Dyrektorzy szkół zawiesili na masztach przed szkołami niebieskie flagi.  W  wyrazie solidarności z osobami z autyzmem, uczniowie i nauczyciele ubrali się na niebiesko,  nieśli niebieskie baloniki, serca oraz transparenty. Celem akcji było zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu.