• Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa w Nadarzynie

• Klasa I b Branżowej Szkoły uczestniczyła w Międzynarodowych Targach Ogrodnictwa w Nadarzynie! Cieszą się one ogromnym zainteresowaniem. Dziś mieliśmy ostatnią możliwość, aby dowiedzieć się jakie rozwiązania z zakresu ogrodnictwa proponują eksperci z branży! . Skorzystać z atrakcyjnych ofert wystawców, dystrybutorów, producentów np.oprogramowania do projektowania i wizualizacji ogrodów oraz terenów zieleni. Było super !!! / J. Czarnomska, R. Dmoch

• Wycieczka na Międzynarodowe Targi Ogrodnicze

• 15 lutego ogrodnicy z II i III klasy szkoły branżowej odwiedzili Międzynarodowe Targi Ogrodnictwa GARDEN EXPO w Centrum Targowo-Kongresowym Ptak Warsaw w Nadarzynie. GARDEN EXPO to miejsce spotkań profesjonalistów oraz właścicieli i miłośników ogrodów z kraju i zagranicy. Wycieczka pozwoliła poznać uczniom ciekawe rozwiązania architektury krajobrazu, meble ogrodowe, narzędzia ogrodnicze, tunele i szklarnie, akcesoria florystyczne oraz najnowsze  techniki ogrodnicze.

/M. Ducka

• Innowacja pedagogiczna "Należy podróżować by się czegoś nauczyć"

• W ramach innowacji pedagogicznej "Należy podróżować by się czegoś nauczyć" młodzież z II i III klasy szkoły branzowej wzięla udział w spektaku „KONGO” w teatrze Capitol. "Kongo"  to multimedialny musical, w którym króluje egzotyka, chaos i młodzieńcza fantazja. Tytułowe Kongo to również szkoła, dom i  miejsce na Ziemi każdego młodego człowieka.

Przedstawienie uwrażliwia na świat i relacje międzyludzkie. Zwraca uwagę na wartość, którą jesteśmy sami dla siebie.  Pokazuje, że wszyscy się czegoś boimy, ale razem łatwiej przezwyciężyć lęki. Zwraca uwagę, że różnorodność stanowi szansę na rozwój i radosną przyszłość. W spektaklu ukazano jak współcześnie wyglądają relacje międzyludzkie. Coraz bardziej powierzchowne i sztuczne, m.in. przez wpływ portali społecznościowych, kultury celebryckiej i wszechogarniającej presji na bycie perfekcyjnym… Kłopoty, z którymi mierzy się młodzież, jak w soczewce ogniskują najbardziej palące problemy współczesnego świata.

„Kongo” to nie tylko spędzenie czasu na dobrej zabawie i integracji grupowej, ale także zrealizowanie punktów podstawy programowej z języka polskiego, wiedzy o społeczeństwie. Uczniowie, rozwijali swoją zdolność rozumienia tekstów kultury  i  uczestniczyli realnie w interdyscyplinarnym wydarzeniu (muzyka i teatr). Fabuła spektaklu dotyka także problemów społecznych, z którymi mogą się zetknąć uczniowie w środowisku szkolnym – m.in. wykluczenie, konflikty w grupach rówieśniczych, niezdrowa rywalizacja.

„KONGO to lekarstwo na współczesne problemy młodych. Piękny spektakl, zarówno w warstwie tekstowej jak i muzycznej, poruszający do głębi. Świetnie śpiewający młodzi artyści- doskonale radzą sobie zarówno z techniką wokalną jak i emocjami. Cieszę się, że jestem częścią tego projektu. Serdecznie polecam każdemu, bez względu na wiek.” Elżbieta Zapendowska.

/ A. Prokopczuk, M. Ducka

• Co słychać w internacie?

• 5 lutego byliśmy w Centrum Sportu w Błoniu. Spotkaliśmy się z Ratownikiem panem Markiem z WOPR-u, w ramach innowacji pedagogicznej pod hasłem,,Jak żyć bezpieczniej ". Zapoznaliśmy się z zasadami ratownictwa i sprzętem ratowniczym. Jak zachować się bezpiecznie w różnych zbiornikach wodnych.

/Gr VII Mirosław Mysiorski.

• Program "Swiadomość procentuje"

•    Przekazujemy bardzo przyjemną wiadomość, ktorą otrzymaliśmy od organizatorów konkursu plastycznego dotyczącego Ogolnopolskiego Programu "Świadomość Procentuje" :

"Miło nam poinformować, że klasa  IB  branżowej szkoły w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Lesznie zwyciężyła w konkursie "Świadomość w Akcji" w ramach III edycji programu Świadomość Procentuje!

Praca wykonana przez uczniów i ich zaangażowanie wywarły na nas ogromne wrażenie. Projekt jest kreatywny i odzwierciedla wartości, które dzieci wyniosły z programu. A te wartości z pewnością zostaną z nimi na długie lata, inspirując do dalszego rozwoju i odkrywania własnych ścieżek. Wspaniale jest patrzeć, jak prowadzą Państwo młode umysły, kształtując ich spojrzenie na siebie i otaczający świat!

Chcielibyśmy nagrodzić każdego uczestnika zwycięskiej klasy. Abyśmy mogli dostosować ilość nagród do potrzeb, bylibyśmy wdzięczni za przesłanie informacji o liczbie dzieci w klasie IB bs.

Jeszcze raz gratulujemy!"

/J. Czarnomska, M. Ducka

• Samorząd Uczniowski

• 14 lutego obchodzimy Walentynki. Jest to wyjątkowy dzień - czas okazywania miłości, sympatii, przyjaźni i życzliwości. Z tej okazji Samorząd Uczniowski zorganizował POCZTĘ WALENTYNKOWĄ. Na wasze kartki czekamy do 14 lutego do godz. 9:00.Jak wysłać kartkę?

1. Przygotuj kartkę walentynkową.

2. Zaadresuj kartkę - napisz imię i nazwisko osoby, do której wysyłasz walentynkę.

3. Wrzuć walentynkę do specjalnego pudełka, które znajduje się przy drzwiach wejściowych do szkoły.

Zachęcamy do wzięcia udziału w zabawie wszystkich uczniów i pracowników ośrodka. Bądźmy dla siebie mili i życzliwi każdego dnia, nie tylko od święta.

• Co słychać w internacie?

• Wieczorami w internacie my się nie nudzimy... ciało nasze jest w kondycji troszkę umysł poćwiczymy, pasztet wegański też zrobimy. Ugotować potrafimy, książki czytać bardzo lubimy. Dużo tutaj się uczymy, damy sobie zawsze radę...

Poniedziałkowe zajęcia w świetlicy. Dawid uczy się gry w Rummikuba. Po tych zajęciach, ze sportem na ty. Dwa meczyki , grupy mieszane. Gr VII i VI.

• Co słychać w internacie?

• Dnia 8 stycznia odbył się TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ. Rywalizowały między sobą grupy: V, VI, VII. Podsumowując to wydarzenie po bardzo dobrym taktycznie meczu z Gr VII i Gr V wygrała grupa VI . Drugie miejsce zajęła Gr VII a trzecie miejsce Gr V. Nie ma przegranych , wszystkie grupy stanęły na podium. Gratulacje dla wszystkich. Dziękujemy za super turniej i polecamy się na przyszłość. Sportowy duch i wzrok sędziego Mirosława czuwał nad nami i dzięki temu obyło się bez żadnych kontuzji. Jesteśmy dumni z dyplomu i szczęśliwi z torby słodkości.