• Andrzejki

• Andrzejki, czyli tradycyjny wieczór wróżb celebrowany jest w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. W tym roku także mogliśmy zajrzeć w swoją przyszłość, oczywiście z przymrużeniem oka. Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole wieczór wróżb i dyskotekę Andrzejkową.

• Narodowe Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

• Warsztaty kaligrafii japońskiej

• Z okazji Dnia Patrona i Dnia Kultury Japońskiej w Ośrodku odbyły się dla uczniów warsztaty kaligrafii japońskiej SHODO, które zapraszają do relaksu i artystycznego wyrażania się za pomocą japońskiego pędzla i tuszu. Celem takich zajęć jest przybliżanie dzieciom kultury japońskiej i zarażanie ich entuzjazmem do tego kraju, aby poczuły większą bliskość do naszego Patrona czyli do historii Polskich Dzieci Syberyjskich.

Warsztaty przeprowadziła Pani Julia Caba nauczycielka języka japońskiego, kultury japońskiej, ubierania kimon, drogi herbaty, kaligrafii i wielu innych.

/ Jadwiga Czarnomska

• Święto Patrona i Dzień Kultury Japońskiej 04.11.2022

• 4 listopada br. w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie odbył się Dzień Kultury Japońskiej połączony ze Świętem Patrona Ośrodka.

W uroczystości udział wzięli: Jan Żychliński Starosta Warszawski Zachodni, Wojciech Białas - Wicestarosta, Romuald Reszka - Członek Zarządu PWZ, Kamila Nowak – Skarbnik PWZ, Ewelina Degowska – Sekretarz PWZ oraz wielu zaproszonych gości.

Podczas święta odbyły się występy artystyczne przygotowane przez uczniów, wystawy okolicznościowe oraz koncert fortepianowy Haruny Aoki

Podczas obchodów zostały wręczone specjalnie przygotowane statuetki „Jerzyków”. Jerzyki otrzymali: Pan Zdzisław Wachnik były dyrektor Ośrodka., Pani Wanda Baranowska - wychowanka J. Strzałkowskiego oraz Pani Jadwiga Krakowiak. Jerzyk przyznawany jest za kultywowanie pamięci o patronie Ośrodka i upowszechnianie propagowanych przez niego treści.

Relacja filmowa z uroczystości

Zapis koncertu fortepianowego Haruny Aoki w trakcie Dni kultury japońskiej oraz Święta Patrona naszego Ośrodka 🎼🎹

Fotorelacja: