• Co słychać w internacie?

• Samorządowa przypominajka... . Wszystkim wychowankom Ośrodka przypominamy o Samorządzie Ośrodka, który zawsze wesprze Was w rozwiązywaniu problemów osobistych i grupowych. Nasza ekipa która wygrała wybory do Samorządu i będzie reprezentować społeczność to: przewodniczący: Oliwier Postolski zastępca: Zuzanna Filipia byk zastępca: Maciej Filiński. Serdecznie zapraszamy do współpracy, przychodźcie do nas z propozycjami, pomysłami, wspólnie będziemy działać. Opiekunowie Samorządu: P. Krzysztof Gutowski, P.Grażyna Kluge

• Wigilia

• Przed nami jedno z najważniejszych świąt chrześcijańskich – Boże Narodzenie – które poprzedzi oczywiście wieczór wigilijny. Nazwa pochodzi od łacińskiego słowa "vigilia", oznaczającego czuwanie. Wigilia w polskiej obyczajowości jest świętem bardzo rodzinnym, powszechnie uważanym za najważniejszy dzień w roku. Kolejny raz, na kilka dni przed wigilią Bożego Narodzenia, w Gościńcu Julinek spotkali się uczniowie,  rodzice, pracownicy i przyjaciele Ośrodka. Wieczór był pełen najlepszych  życzeń, wspomnień, wzruszeń i oczywiście nie obyło się bez wizyty Mikołaja.

• ZHP

• W Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez instruktorów i harcerzy ze Szkoły Specjalnej przy ul. Różanej w Warszawie w których to uczestniczyliśmy jako Szczep Jerzyki z Leszna.

• CTR i FRUIT Poland

• 8 grudnia ogrodnicy ze szkoły branżowej wzięli udział w Centralnych Targach Rolniczych - największych targach nowoczesnych technologii dla rolnictwa oraz w Międzynarodowych Targach Sadownictwa FRUIT Poland w Nadarzynie w Ptak Warsaw Expo. /J. Czarnomska, M. Ducka

• LOP

• Szkolne Koło LOP

Zrobiło się zimno. Spadł śnieg. Dokarmiamy ptaki.

/ J. Czarnomska

• "Należy podróżować by się czegoś nauczyć"

• W ramach innowacji pedagogicznej "Należy podróżować by się czegoś nauczyć" uczniowie klasy II i III branżowej szkoły wybrali się do siedziby Stowarzyszenia Kulturalno-Ekologicznego "Ziarno" do Grzybowa. Wzięli tam udział w zajęciach warsztatowych na których nauczyli się rozpoznawać gatunki zbóż, poznali technologię wytwarzania różnych gatunków mąki i wypieku pieczywa,  polskie owady pożyteczne,  zasady rolnictwa ekologicznego i biodynamicznego, tradycyjną technologię wytwarzania serów ekologicznych oraz mieli okazję na bliższe spotkanie ze zwierzętami żyjącymi w gospodarstwie. Spróbowali potraw sporządzonych z produktów ekologicznych. Poznali też tradycje ludowe regionu, który odwiedzili.  A do tego dopisała pogoda i humory uczestników!

/M. Ducka, A. Prokopczuk

• Zespół przedmiotów zawodowych

• Tym razem kucharze z III klasy bs w ramach technologii gastronomicznej przygotowali cebulkę duszoną z kielbasą - danie idealne, żeby nabrać energii w zimny listopadowy dzień.

/B. Pliszka

• Co słychać w internacie?

• Grupa 7, po raz trzeci zorganizowała WARSZTATY z ORIGAMI. Dzieciaki dają z siebie wszystko aby coś wytworzyć. Idzie to dosyć dobrze. Na zajęcia przybyła Pani wicedyrektor Katarzyna Kołodziejak oraz dyrektor Krzysztof Radkowski. Wszyscy wykazali się skupieniem i  uwagą. Jeden pokaz i wiadomo o co chodzi. Dwie Panie, pani Jola i pani Monika to stałe bywalczynie, działają jak automaty. Spójrzcie na zdjęcia i żałujcie, że Was tam nie było.

/Mirosław Mysiorski

• Zajęcia w bibliotece

• Cykliczne spotkania w Biblotece Publicznej w Lesznie. Kolejny raz kl. Ib PdP uczestniczy w zajęciach bibliotecznych. Pani Mirka opowiada i czyta nam literaturę związaną z przyrodą w różnych porach roku. Zajęcia są bardzo ciekawe, chętnie w nich uczestniczymy.

/J. Czarnomska

• ZHP

• Dnia 29 listopada wybraliśmy się do Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Namysłowskiej 10 w Warszawie. Braliśmy udział w zabawie andrzejkowej i konkursie piosenek disco polo. Tomek Idziak zajął trzecie miejsce. Harcerze otrzymali prezenty: toster - gofrownice, zestaw kredek flamastrów, mozaikę. Opiekunowie: E.Wachnik, K.Kiełtyka, K.Gutowski.

• Turnus rehabilitacyjny w Sarbinowie

•    Skończył się pierwszy tydzień turnusu rehabilitacyjnego, na który uczniowie SOSW wyjechali do nadmorskiej miejscowości Sarbinowo.

Korzystali z uroków nadmorskiej zimy, spacerowali brzegiem morza i promenadą. Nawert sztorm i wiatr nie zniechęcił naszych podopiecznych. Wieczorami odwiedzali uroczą kawiarenkę, gdzie rozgrzewali się gorącą czekoladą i słodkim co nieco, albo spędzali czas śpiewając i rozmawiając. Codziennie uczęszczali na zabiegi, które poprawiają kondycję fizyczną oraz samopoczucie.

W Sarbinowie szybko i miło płynął czas. Wszyscy bawili się świetnie.

/Katarzyna Kołodziejak, Cecylia Wiśniewska, Magdalena Leduchowska, Aleksandra Prokopczuk