• AKTYWNA TABLICA

3.04.2023

Autyzm

/M. Grzelak

Dzisiaj Społeczność Szkolna obchodziła Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Został on ustanowiony przez ONZ w 2007 roku, jako jeden z kilku oficjalnych dni ONZ poświęconych kwestią zdrowotnym. 2 kwietnia odbywa się wiele akcji i inicjatyw, które mają na celu zwrócenie uwagi na ważne problemy, z jakimi borykają się osoby ze spektrum autyzmu. Te osoby mogą i chcą być szczęśliwe. Jedną z symbolicznych akcji jest założenie w tym dniu niebieskiego akcenty swojego ubrania. My również założyliśmy dzisiaj niebieskie stroje żeby pokazać, iż autyzm nie ma płci i koloru skóry, a w Światowym Dniu Autyzmu wspieramy wszystkich jednakowo. Uczniowie w trakcie dzisiejszych zajęć oglądali przygotowane przez pedagoga szkolnego: prezentacje, filmy, rozwiązywali quizy po to, aby jeszcze bardziej poznać specyfikę spektrum autyzmu. Wszyscy spisali się na medal. Serdecznie dziękuję, /Katarzyna Kołodziejak(pedagog).

Zajęcia logopedyczne

Zajęcia TUS

/A. Kamińska-Dudek

19.04.2023

Sprzątanie Świata w kl. IV um

/R. Kozłowska

19.04.2023

Uczniowie na nowo odkryli Szkolny Escape room i mieli wielLink do webinaruką radość poruszać się palcem po szkole.

/K. Tandecka

Spotkanie -webinar dotyczący aktywnej tablicy. Zapisy  pod tym linkiem.

Link do webinaru

26.05.2023

Z radością informujemy, że nasze SOSW z sukcesem przystąpiło do Rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 – „AKTYWNA TABLICA”. Program ten realizowany jest w naszej Szkole Podstawowej od tego roku. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu udało nam się doposażyć szkołę w nowoczesną technologię, którą będziemy mogli wykorzystywać na zajęciach edukacyjnych m.in.: tablety, monitor interaktywny z komputerem, specjalistyczne oprogramowanie do zajęć terapeutycznych i komunikacyjnych. Nasi uczniowie będą poszerzać swoje umiejętności technologiczno- komunikacyjne, zyskali też większe możliwości rozwoju poznawczego i społecznego oraz szansę na rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w ramach różnorodnych zajęć edukacyjnych. Mamy nadzieję, że udział w programie pozytywnie wpłynie na poprawę efektów kształcenia w naszej placówce. Wierzymy, że sprzęt wykorzystywany w trakcie prowadzonych zajęć sprawi, że lekcje będą dla uczniów ciekawsze, wzrośnie też ich motywacja do nauki.

Link do szkolenia TIK

/P. Chmielewski

Międzyszkolna Sieć Współpracy Aktywna Tablica – Twoje miejsce w Internecie

/P. Chmielewski

W ramach "ZaTIKowanych piątków"  dzieci robiły   breloki długopisem 3D.

06.12.2023

Lekcję otwartą z języka polskiego w klasie II branżowej szkoły poprowadziła Pani E. Wolska

07.12.2023

Dnia 7 grudnia odbyła się lekcja otwarta poprowadzona przez panią Darię Kacprzak nowatorską metodą generalnych punktów budujących, która wprowadzana jest w SOSW w Lesznie w bieżącym roku szkolnym, w ramach innowacji pedagogicznej "Kształcenie w zawodzie staje się inspiracją". Opiekę naukową nad projektem objął Instytut Pedagogiki Specjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie.

Konferencja „Rola szkoły w kształtowaniu kompetencji przyszłości” Wydarzenie odbyło się 3 lutego 2024 roku w auli Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej. Prelegenci w niezwykle ciekawy sposób przedstawili tematykę świadomego i bezpiecznego poruszania się w świecie nowych technologii. Natomiast panel dyskusyjny, w którym głos zabrali przedstawiciele młodzieży polskich szkół, wyraźnie uzmysłowił uczestnikom, jak ważne jest właściwe wykorzystanie w szkole kompetencji cyfrowych, z których młodzież i tak już korzysta. Osobiście, wysoko oceniam wystąpienie Pani Katarzyny Polak, Superbelfra RP, która w przystępny sposób przedstawiła szereg narzędzi AI, do wykorzystania w pracy z uczniem. Brawo! Życzymy sobie więcej takich inicjatyw. / E. Wolska

Aktywna Tablica w codziennej praktyce szkolnej.

Lekcje języka polskiego w klasach szkoły podstawowej nigdy nie są nudne, a nauka ortografii i gramatyki to dla nas przyjemność ;-) Pracujemy aktywnie!
        /E. Wolska