• Tekstowa podstrona

• W roku szkolnym 2023/24 nasz Specjalny  Ośrodek Szkolno-Wychowawczy bierze udział w Ogólnopolskim Programie "Świadomość Procentuje".

Jest to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Fundację World Healthy Living Foundation.

Program ma na celu edukację i wsparcie młodego pokolenia w zakresie zdrowia mentalnego, psychicznego stwarzając jednocześnie przestrzeń do rozwoju dla nauczycieli i rodziców.

Chcemy, aby po naszym programie każdy młody człowiek dowiedział się, jak rozwinąć w sobie wszystko to, co najlepsze – wiarę w siebie, swój potencjał, marzenia i swoje możliwości.

Podczas realizacji projektu uczniowie branżowej szkoły uczęszczający do naszej placówki szkolnej będą mieli możliwość wzięcia udział w cyklu spotkań prowadzonych przez Michała Zawadkę.

Michał Zawadka – ekspert rozwoju mentalnego młodych ludzi i rodzin. Członek Stowarzyszenia Profesjonalnych Mówców. Założyciel Mind&Dream, wydawnictwa ukierunkowanego na rozwój mentalny, osobisty i społeczny dzieci i młodzieży. Pisarz, autor dziesięciu bestsellerowych książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, sprzedanych do tej pory w blisko dwustu pięćdziesięciu tysiącach egzemplarzy.

W Programie młodzież zwiększy świadomość samego siebie i świata w którym żyją, nauczy się okazywać wzajemną akceptację, szacunek i tolerancję.

Co więcej, Ogólnopolski Program Świadomość Procentuje dedykowany jest nie tylko dla dzieci, odbędą się również zajęcia dedykowane dla nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Realizacja programu rozpocznie się 12 września i potrwa 3 miesiące, a uczniowie wezmą udział w kilku dedykowanych spotkaniach. Projekt odbędzie się w formie online.

Szczegółowe informacje o

Ogólnopolskim Programie "Świadomość Procentuje".

znajdują się na stronie https://swiadomoscprocentuje.pl/

Pełen harmonogram zajęć dostępny tutaj: https://swiadomoscprocentuje.pl/iii-edycja/harmonogram-spotkan/

Jadwiga Czarnomska, Małgorzata Ducka

......................................................................................................................................................................

Informujemy, że wszystkie nagrania spotkań w ramach III edycji programu Świadomość Procentuje będą ponownie otwarte aż do 6 grudnia 2023! To doskonała okazja, by nadrobić wszelkie zaległości lub przypomnieć sobie treści, które były  szczególnie wartościowe.

Zachęcamy do korzystania z nagrań zarówno Uczniów, jak i Rodziców oraz Nauczycieli, aby wspólnie rozwijać kompetencje i umiejętności.

Aby uzyskać dostęp do nagrań, wystarczy kliknąć w link poniżej i w pliku wybrać interesujący odcinek.

Prośba od autorow, żeby nie zapomnieć wypełnić ankiet, które są w opisach odcinków.

LINK DO WSZYSTKICH ODCINKÓW:

DOSTĘPNE DO 6 GRUDNIA

Życzymy miłego oglądania i czerpania wiedzy ze spotkań! Skorzystajcie z tej niesamowitej możliwości, po tym czasie nie będzie już możliwości powrotu do odcinków.

Dzięki wielkie za  obecność i zaangażowanie w program Świadomość Procentuje!

Jadwiga Czarnomska, Małgorzata Ducka

W grudniu 2023 roku zakończyliśmy realizację ogólnopolsakiego programu "Świadomość procentuje". Dołączając do programu szkoła udzieliła uczniom wsparcia w zdobywaniu przez nich nowych kompetencji społecznych: zrozumieniu siebie, pewności siebie, lepszej komunikacji wlasnych potrzeb.  W Programie brali udzial jednocześnie ucniowie szkoły branżowej, nauczyciele oraz rodzice. Wszyscy pracowali nad tą samą tematyką - dostosowaną do potrzeb danej grupy.

/J. Czarnomska, M. Ducka

Konkurs dla uczestników programu

Konkurs dla uczestników Programu Świadomość Procentuje,

Autorzy programu ogłaszają  Konkurs „Świadomość w Akcji”, gdzie  młodzież ma szansę wyrazić swoją kreatywność i osobowość oraz wykorzystać, to czego nauczyła się w programie!

Zasady Konkursu są bardzo proste:

• Kto może wziąć udział?: Każda klasa szkoły branżowej, która uczestniczyła w III edycji programu "Świadomość Procentuje"

• Zadanie: Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu pracy w dowolnej formie i technice (np. plakat, grafika, wideo) pod hasłem „Świadomość w Akcji”. Praca powinna promować wiedzę i świadomość zdobytą w ramach III edycji programu Świadomość Procentuje i jak ta świadomość jest wykorzystywana do wprowadzania pozytywnych zmian w życiu Uczestników. Praca powinna przedstawiać jakiś element programu Świadomość Procentuje, nawiązywać do spotkań lub tematyki programu.

• Jak zgłosić Pracę Konkursową: Daną szkołę wraz z pracą zgłasza nauczyciel, dyrektor szkoły, koordynator programu lub rodzic/opiekun w przypadku dzieci zgłoszonych do programu indywidualnie na adres mailowy: kontakt@swiadomoscprocentuje.pl do 15.01.2024 r. W tytule e-maila prosimy o wpisanie „KONKURS”

• Nagrody:  Na Laureatów czekają ekscytujące nagrody, w tym zestaw kolorowych publikacji wraz z kredkami i plakatami,  „DreamBook”  wraz z Wdzięcznikiem.

• Regulamin Konkursu: Pełny regulamin konkursu „Świadomość w Akcji” znajduje się [tutaj]. Zachęcamy do zapoznania się z nim przed przystąpieniem do konkursu.

Na prace organizatorzy czekają  do 15 stycznia 2024!

Życzymy Wam wspaniałej zabawy i niezapomnianych wrażeń podczas tworzenia Waszych projektów.

/J. Czarnomska, M. Ducka