• Rok 2023/24

    • Harcerze z naszego Ośrodka Szczep Jerzyki w terminie 03-17 listopad 2023 przebywali na turnusie rehabilitacyjnym w Ciechocinku w Ośrodku Łączność Willa Rustykalna. W programie było wiele atrakcji. Zwiedzaliśmy Toruń, Zamek Golub Dobrzyń. Uczestniczyliśmy w warsztatach przyrodniczych, wieczorkach tanecznych. Były również zajęcia plastyczne Codziennie odbywaliśmy spacery po Ciechocinku, zażywaliśmy kąpieli solankowych w basenie. Przez cały nasz pobyt poddawani byliśmy zabiegom rehabilitacyjnym co było kwintesencją naszej obecności w Ciechocinku. Czas szybko zleciał i wszystkim polecamy to miejsce wypoczynku. Chcielibyśmy również podziękować sponsorom Sekretarzowi Stanu w MON Panu Wojciechowi Skurkiewiczowi oraz dowódcy Garnizonu Warszawa gen. bryg. Tomaszowi Dominikowskiemu. Na sam koniec naszego pobytu spotkaliśmy się wszyscy podczas zebrania zwanego KOMINKIEM gdzie podsumowaliśmy nasz pobyt. Organizatorem całego wyjazdu był hm. Adam Sikoń Namiestnik Nieprzetartego Szlaku Hufca Warszawa Praga Południe. W ramach pobytu ściśle współpracowaliśmy z Zespołem Szkół Specjalnych nr 89 z ul. Skaryszewskiej z Warszawy. Opiekunowie turnusu: dh. phm. Elżbieta Wachnik Katarzyna Kiełtyka

     Dnia 29 listopada wybraliśmy się do Zespołu Szkół Specjalnych przy ul. Namysłowskiej 10 w Warszawie. Braliśmy udział w zabawie andrzejkowej i konkursie piosenek disco polo. Tomek Idziak zajął trzecie miejsce. Harcerze otrzymali prezenty: toster - gofrownice, zestaw kredek flamastrów, mozaikę. Opiekunowie: E.Wachnik, K.Kiełtyka, K.Gutowski.

     W Klubie Dowództwa Garnizonu Warszawa odbył się VII Przegląd Kolęd i Pastorałek organizowany przez instruktorów i harcerzy ze Szkoły Specjalnej przy ul. Różanej w Warszawie w których to uczestniczyliśmy jako Szczep Jerzyki z Leszna.

     Piękna uroczystość pożegnanie dh Adama Sikonia i podsumowanie jego 40 letnich zasług dla NS

     Wyjazd na zlot drużyn Nieprzetartego Szlaku  w Warszawie na ul. Skaryszewskiej. /J. Wieliczko, M. Dybaś.