• "Czytamy z klasą lekturki spod chmurki. Na tropach dobroczynności"

•  W roku szkolnym 2023/2024 klasa 8 Bu szkoły podstawowej przystąpi do projektu edukacyjnego wspierającego rozwój czytelnictwa "Czytamy z klasą lekturki spod chmurki. Na tropach dobroczynności".

W ramach realizacji I modułu projektu „Bądź dobry dla ludzi” uczniowie zapoznali się z lekturami: Ewa Nowak „Kto uratował jedno życie. Historia Ireny Sendlerowej” oraz Grzegorz Kasdepke „Detektyw Pozytywka”. Wypełniliśmy nasze lekturniki, wykonaliśmy „lekturę na lince”, zachęcając innych do jej przeczytania oraz do czynienia dobra innym ludziom. Podczas zorganizowanego przez nas Dnia Głośnego Czytania poznaliśmy historie o czynieniu dobra i długo rozmawialiśmy o dobroczynności. W naszej szkole zorganizowaliśmy akcję PIÓRNIKI DO AFRYKI. Akcja, w którą zaangażowała się cała społeczność szkolna /uczniowie, rodzice i nauczyciele/ polega na zbiórce piórników z wyposażeniem i przekazanie ich, z pomocą Fundacji Dzieci Afryki, uczniom afrykańskich szkół. Przygotowaliśmy także kartki z życzeniami dla ciężko chorej koleżanki Marysi. Udział w I części projektu był dla nas piękną lekcją o tym, jak być dobrym człowiekiem.

/E. Wolska

Projekt "Czytamy z klasą lekturki spod chmurki. Na tropach dobroczynności".

Uczniowie klasy 8B u w ramach modułu "Bądź dobry dla ludzi" przeczytali dwie lektury "Listy w butelce" Anny Czerwińskiej - Rydel oraz "Mania, dziewczyna inna niż wszystkie" Julity Grodek. Okazały się one bardzo interesujące i zachęciły nas do poszukiwania dodatkowych informacji na temat sylwetki Marii Skłodowskiej - Curie oraz Ireny Sendlerowej. Realizując zadania założyliśmy lekturniki. Wykonaliśmy lapbooka i plakat na temat przeczytanych książek. Przeprowadziliśmy klasową akcję "Anioły", zakupiliśmy piórniki z wyposażeniem w ramach akcji charytatywnej "Piórniki dla Afryki" organizowanej przez Fundację Dzieci Afryki oraz upiekliśmy muffinki na Mikołajki dla uczniów innych klas. Przygotowaliśmy także piękne kartki świąteczne.

Justyna Deneka