• Bal karnawałowy

          • Okres karnawału to idealny czas na organizacje balu. Kiedyś ludzie wierzyli nawet, że im wyżej będą skakać podczas imprezy karnawałowej, tym wyższe będą mieli plony. Ewidentnie jest to więc czas na beztroskie rozrywki.

          • Wykład

          • 7 lutego uczniowie I i II klasy szkoły branżowej wzięli udział w wykładach zorganizowanych przez Akademię Sztuki Wojennej w Centrum Kultury w Błoniu. Generał bryg. Andrzej Pawlikowski opowiadał  jak zorganizowana jest praca Służby Ochrony Państwa. Pani dr Anna Mróz-Jagiełło w przejmujący sposób przedstawiła konsekwencje wojny w Ukrainie. / M.Ducka, D. Kacprzak

          • Apel

          • 7.02. odbył się apel dla wszystkich uczniów szkoły. Przypomnieliśmy sobie zasady bezpiecznego spędzania ferii zimowych. Zostały rozdane nagrody w konkursie plastyczno-literackim "Gwiazdy, gwiazdki, gwiazdeczki".

          • Modele zdalnie sterowane

          • 06 lutego na sali gimnastycznej odbył się pokaz samochodów zdalnie sterowanych. Wszyscy miłośnicy motoryzacji mieli okazję poczuć prawdziwą przyjemność z kierowania takimi pojazdami. 

            Kacper jest uczniem klasy IIIc pdp jego pasją jest modelarstwo, którym zafascynował go młodszy brat Paweł w 2014 roku. Razem uczęszczali na treningi do "RC Szkółka Płochocin" gdzie opanował naukę jazdy i podstawowe zasady zawodnictwa. Na początku 2015 roku wziął udział w pierwszych zawodach, które odbyły się w Centrum handlowym Blue City w Warszawie.

            W 2016 roku Kacpra rodzice założyli swoje stowarzyszenie "RC Płochocin", w którym kontynuował cotygodniowe treningi. W latach 2016/19 Kacper często stawał na podium.

            W ostatnich zawodach o Puchar Blue City Kacper zdobył I miejsce modelem TT01, oraz modelem Truck zajął V miejsce.

            Z okazji zbliżającej się III rundy halowych mistrzostw Polski Off - Road, które odbędą się podczas ferii zimowych na warszawskim Bemowie, Kacper wraz z rodziną zorganizowali pokaz modeli zdalnie sterowanych w naszym ośrodku. Zaprezentowali kilka modeli samochodów i ciężarówek RC, oraz modele do sklejania. Uczniowie mieli okazję spróbować swoich sił na torze sterując, ciężarówką RC. W dniach 11-12 lutego, Kacper i jego brat Paweł startują w trzeciej rundzie halowych mistrzostw Polski Off-Road na warszawskim Bemowie. Finał wyścigów odbędzie się 15 - 16 kwietnia w Centrum Sportu w Błoniu.

            Serdecznie zapraszamy do kibicowania.

          • Praktyki wspomagane w Carrefour.

          • W szkole przysposabiającej do pracy uczniowie w ramach przedmiotu „Przysposobienie do pracy” uczestniczą w praktykach wspomaganych, by zdobyć praktyczne doświadczenia zawodowe. Podczas odbywania praktyk uczniowie są pod opieką nauczyciela – trenera pracy, który podpowiada, instruuje, pomaga w zdobywaniu umiejętności praktycznych, a także dba o dobrą atmosferę i poczucie bezpieczeństwa. W ten sposób dajemy uczniom szansę na zdobycie nowych kompetencji społecznych, pozwalających kreować pozytywny obraz samego siebie. Uczniowie z dużym zaangażowaniem podchodzą do udziału w praktykach. Dokładnie i starannie wykonują powierzone im obowiązki. Praca dostarcza im olbrzymiej satysfakcji. Czują się potrzebni, akceptowani i doceniani. Praktyki wspomagane umożliwiają uczniom sprawdzenie swoich praktycznych umiejętności w naturalnych warunkach pracy, a pracodawcom przekonanie się, że osoba z niepełnosprawnością może być wartościowym pracownikiem. / Jadwiga Czarnomska

        • LOP
          • LOP

          • Szkolne Koło Ligi Ochrony Przyrody.

            ZIMA

            NIE zapominamy o dokarmianiu ptaków....

            W trosce o nie, uczniowie pamiętają o uzupełnianiu karmników na terenie Ośrodka.

            Czym dokarmiać ptaki w zimie?

            ︎rozmaite ziarna zbóż ( pszenica, jęczmień, owies, proso)

            ︎nasiona dyni, słonecznika ( najlepiej niełuskanego) i kukurydzy

            ︎naturalne płatki owsiane( przed podaniem można je skropić olejem) gotowane kasze i ryż

            Dokarmianie kończy się wraz z nadejściem wiosny.

            Opiekun SK LOP - Jadwiga Czarnomska

          • Warsztaty w Pijalni Czekolady

          • Czy wiedzieliście, że statystycznie Polak zjada rocznie aż 8 kg czekolady! Taką i wiele innych ciekawostek poznali uczniowie klas 1a SP, 4a SP, 8bu SP i 2-3 b PDP podczas słodkich warsztatów, w których uczestniczyli 25 stycznia br. Uczniowie dowiedzieli się również, jak powstaje czekolada oraz poznali krótką historię manufaktury czekolady E. Wedel. Po dawce słodkiej wiedzy nastąpiła cześć praktyczna warsztatów: dekorowanie torcików pyszną czekoladą! Na koniec każdy z cukierników otrzymał słodki upominek. Wycieczka przyniosła niezapomniane wrażenia i mnóstwo radości!

          • Teatr

          • W sobotę 21 stycznia, klasa V a była w Garnizonie Sztuki w Warszawie na spektaklu muzycznym o tematyce ekologicznej pt. „Gdzie jest Buteleczka”./K. Kołodziejak

          • Zespół przedmiotów zawodwych

          • 16 stycznia ogrodnicy z branżowej szkoły byli na wycieczce w gospodarstwie i sklepie "PlantiCo - Hodowla i Nasiennictwo Ogrodnicze Zielonki". Pani pracująca w zakładzie pokazała uczniom jak zorganizowana jest produkcja nasion i roślin ogrodowych. Obejrzeliśmy wyposażenie szklarni, chłodni i magazynów, maszyny do zbioru i sadzenia, narzędzia i urządzenia wykorzystywane w pracy zakładu, a także dużą kolekcję nasion warzyw i roślin ozdobnych oraz asortyment sklepu.

            /R. Dmoch, J Czarnomska, M. Ducka.

          • Wigilia w Ośrodku

          • O wyjątkowości świąt Bożego Narodzenia stanowi Wigilia, której momentem kulminacyjnym jest wieczerza rozpoczynająca się wraz z pierwszą gwiazdką. Jest to niezwykły, uroczysty, wzruszający i najbardziej rodzinny czas. Wigilia stanowi nie tylko przygotowanie do świąt Bożego Narodzenia, ale już zaczyna czas świąteczny i decyduje w głównej mierze o niepowtarzalnym charakterze świętowania. Jak co roku taki właśnie charakter miała Wigilia w naszym Ośrodku. Tym bardziej, że towarzyszyli nam wyjątkowi goście - Pan Ambasador Japonii  Miyajima, Starosta Powiatu Warszawskiego Zachodniego Jan Żychliński, przedstawicielka Kuratorium Oświaty Alicja Ziemska, dyrektor Kampinoskiego Parku Narodowego Mirosław Markowski, przedstawiciele Stowarzyszenia Pamięci Powstańczych Oddziałów Specjalnych "Jerzyki" Armii Krajowej i wielu innych znamienitych gości, przyjaciół, rodziców, absolwentów, uczniów oraz pracowników Ośrodka.

          • Zajęcia w bibliotece

          • Uczniowie klas IIb i IIIb oraz IIc i IIIc PdP w dniach 08.11, 18.11, 29.11, 06.12, 09.12, uczestniczyli w zajęciach czytelniczych w Bibliotece Publicznej w Lesznie. Celem tych wizyt było zapoznanie się ze zbiorami biblioteki, rozbudzanie ciekawości poznawczej, rozwijanie umiejętności słuchania. / J. Czarnomska

          • Mikołajki w bibliotece

          • Klasa II i IIIc PdP z okazji "Mikołajek" odwiedziła Bibliotekę Publiczną w Lesznie. Tutaj miło spędziliśmy czas przy ciekawych opowiadaniach Pani Mirki o Mikołaju... / J. Czarnomska

          • CTR 02.12. 2022

          • Kolejny raz ogrodnicy ze  szkoły branżowej brali udział w Centralnych Targach Rolniczych w PTAK EXPO w Nadarzynie. Mieli okazję poznać nowe technologie, trendy oraz najnowocześniejsze maszyny i urządzenie stosowane w agrobiznesie. /M. Ducka, J. Czarnomska

          • Andrzejki

          • Andrzejki, czyli tradycyjny wieczór wróżb celebrowany jest w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja. W tym roku także mogliśmy zajrzeć w swoją przyszłość, oczywiście z przymrużeniem oka. Samorząd Uczniowski zorganizował w szkole wieczór wróżb i dyskotekę Andrzejkową. 

             

          • Narodowe Święto Niepodległości

          • Narodowe Święto Niepodległości obchodzone jest corocznie 11 listopada dla upamiętnienia odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918, po 123 latach zaborów.

          • Warsztaty kaligrafii japońskiej

          • Z okazji Dnia Patrona i Dnia Kultury Japońskiej w Ośrodku odbyły się dla uczniów warsztaty kaligrafii japońskiej SHODO, które zapraszają do relaksu i artystycznego wyrażania się za pomocą japońskiego pędzla i tuszu. Celem takich zajęć jest przybliżanie dzieciom kultury japońskiej i zarażanie ich entuzjazmem do tego kraju, aby poczuły większą bliskość do naszego Patrona czyli do historii Polskich Dzieci Syberyjskich.

            Warsztaty przeprowadziła Pani Julia Caba nauczycielka języka japońskiego, kultury japońskiej, ubierania kimon, drogi herbaty, kaligrafii i wielu innych.

            / Jadwiga Czarnomska