• ARTYKUŁ w czasopiśmie naukowym o SOSW w Lesznie

• Zapraszamy do zapoznania się z artykułem autorstwa p. Darii Kacprzak i p. Emilii Pachniewskiej zamieszczonym w jubileuszowym wydaniu czasopisma „Szkoła Specjalna” założonego 100 lat temu przez prof. Marię Grzegorzewską.

• „Kiedy wrzesień to już jesień...”

• „Kiedy wrzesień to już jesień...” Piękna wrześniowa pogoda wyciągnęła nas z klas na wycieczkę po Kampinoskim Parku Narodowym. Podczas rajdu bryczką leśnymi duktami podziwialiśmy przyrodę, później rozpaliliśmy ognisko, oczywiście dbając o bezpieczeństwo. Zjedliśmy pieczone kiełbaski i zadowoleni z tak pięknie spędzonego dnia, wróciliśmy do szkoły. I tak pożegnaliśmy lato! /Uczniowie klas 5-6 SP i III B PDP z Wychowawcami

• Rocznica bitwy pod Pociechą

• Uroczystość pod pomnikiem Powstańczych Oddziałów Specjalnych "Jerzyki", zorganizowana z okazji 80 rocznicy bitwy pod Pociechą i wypadu na Truskaw.

W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele władz lokalnych, członkowie stowarzyszeń kombatanckich, harcerze, delegacja Japonii oraz mieszkańcy, którzy licznie przybyli, aby oddać hołd bohaterom.

Przedstawiciele różnych organizacji z szacunkiem i czcią złożyły wieńce, symbolizujące pamięć o poległych. Moment ten był szczególnie wzruszający, a obecność pocztów sztandarowych dodawała ceremonii podniosłego charakteru.

Obchody pod Pomnikiem POS "Jerzyki" były nie tylko okazją do uczczenia pamięci poległych, ale także do refleksji nad wartością wolności i pokoju. Wzmacniając więzi społeczności lokalnej, przypomniała o tym, jak ważne jest kultywowanie pamięci narodowej oraz szacunku dla historii.

/M. Skroński

• Rozpoczęcie roku szkolnego

• Rozpoczęcie roku szkolnego to czas pełen ekscytacji i nowych możliwości. Kluczowe jest odpowiednie przygotowanie się do tego momentu, zarówno ze strony uczniów, jak i rodziców.

Dzięki właściwej organizacji, wsparciu emocjonalnemu oraz zaangażowaniu w życie szkoły, jakość nauki oraz satysfakcja z sukcesów edukacyjnych mogą znacząco wzrosnąć.

Dobry start w roku szkolnym może pozytywnie wpłynąć na całość procesu edukacyjnego, co przełoży się na rozwój osobisty ucznia.