„Z teatrem po przygodę”
XXVI Festiwal Twórczości Artystycznej FeTA 2026 był wyjątkowym świętem sztuki, kreatywności i integracji. W malowniczym Gościńcu Julinek spotkali się młodzi artyści, opiekunowie i goście, aby wspólnie przeżyć dzień pełen emocji, wzruszeń i artystycznych inspiracji.
Tegoroczna edycja pod hasłem „Z teatrem po przygodę” przeniosła uczestników do świata wyobraźni, gdzie scena stała się miejscem odkrywania talentów, pasji i odwagi w wyrażaniu siebie. Publiczność mogła podziwiać niezwykłe występy teatralne, muzyczne i taneczne, przygotowane z ogromnym zaangażowaniem i sercem.
W jury zasiedli: Małgorzata Rożniatowska, Mariusz Drężek, Karolina Labahua i Janusz Wieliczko.
FeTA 2026 była nie tylko okazją do prezentacji umiejętności artystycznych, ale także przestrzenią budowania relacji, wzajemnego wsparcia i radości ze wspólnego tworzenia. Każdy występ przypominał, jak wielką moc ma sztuka — potrafi łączyć ludzi, wzruszać i inspirować.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom, nauczycielom, opiekunom oraz organizatorom za stworzenie niezwykłej atmosfery tego wydarzenia.
Tegoroczny Festiwal został objęty honorowym patronatem przez:
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego,
Mazowieckiego Kuratora Oświaty
Stowarzyszenia Marynarzy rezerwistów 12. Wolińskiego Dewizjonu Trałowców
Teatr Kamienica.
Organizatorami wydarzenia byli:
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. płk. Jerzego Strzałkowskiego w Lesznie,
Powiat Warszawski Zachodni ,
Stowarzyszenie Radość Dzieciom Niepełnosprawnym,
Partnerzy:
Gmina Stare Babice, Gmina Błonie, Gmina Kampinos, Gmina Izabelin, Gmina Leszno, Gmina Teresin, Gmina Łomianki, Gmina Ożarów Mazowiecki
Sponsorzy:
Rental4event.pl, Dwór pod Kasztanowcami, NZOZ MEDICOR Centrum Zdrowia Izabela Zawada-Drynkowska, BIO Planet S.A., Firma Cukiernicza M.W. Janczewscy, Bakoma sp. z o. o, Stowarzyszenie Miłośników Astronomii