Kampinoski Park Narodowy został powołany do funkcjonowania 16 stycznia 1959 roku. Ma już 65 lat.
Z okazji tego JUBILEUSZU nasza szkoła zaprosiła pracowników Ośrodka Dydaktyczno Muzealnego Granica, którzy przedstawili nam niezwykłe walory przyrodnicze: bogactwo szaty roślinnej, różnorodność świata zwierzęcego oraz historyczne i turystyczne. Mimo mijającego czasu KPN nadal zachwyca i przyciąga turystów pragnących aktywnego odpoczynku na świeżym powietrzu.
Na spotkaniu również rozmawialiśmy o zbliżającym się Międzynarodowym DNIU ZIEMI, który rokrocznie obchodzimy 22 kwietnia i jego misji...
Jesteśmy jego sąsiadami, z pracownikami Kampinoskiego Parku Narodowego nieprzerwanie współpracujemy od 1996 roku, to jest już 28 lat.
Prowadzone zajęcia były bardzo ciekawe, z zainteresowaniem w nich uczestniczyliśmy.
Na koniec spotkania w podziękowaniu za współpracę z okazji 65 LECIA sprezentowaliśmy na ręce pracowników prace z drewna wykonane przez naszych uczniów.
/J. Czarnomska, I. Jasińska, E. Tsiomo