W piątek, 8 listopada, niemal czterdziestoosobowa grupa uczniów wraz z wychowawcami uczestniczyła w niezwykłych warsztatach zdobienia bombek oraz obejrzała proces ich produkcji /dmuchanie szkła, srebrzenie, lakierowanie, dekorowanie ozdób/ podczas wycieczki do rodzinnej Manufaktury Bombek w Wołominie. Poczuliśmy magię świąt, tym większą, że po fabryce oprowadzał nas sam św. Mikołaj, a warsztaty poprowadziła Pani Mikołajowa. Na koniec naszej przygody otrzymaliśmy słodką niespodziankę, mieliśmy również okazję zasiąść w saniach św. Mikołaja, które już za chwileczkę, już za momencik ruszą w świat, by każdemu dziecku dowieźć świąteczne prezenty… ho, ho, ho!
/M. Połeć, J. Deneka, C. Wiśniewska, E. Wolska