Sensoplastyka

Sensoplastyka, czyli plastyka sensoryczna

Sensoplastyka® to  plastyczne zajęcia rozwojowe, które polegają na wspieraniu samodzielności i kreatywności dzieci i młodzieży. Sensoplastyka®, czyli plastyka sensoryczna wpływa na stymulację wszystkich zmysłów:

• ​​​​węchu
  • wzroku
  • dotyku
  • słuchu
  • smaku

Sensoplastyka® wpływa na optymalny rozwój całego organizmu. Stymulując receptory wpływamy na rozwój połączeń nerwowych w mózgu. Im jest ich więcej tym „łatwiej” nam się myśli, tym sprawniej przebiegają wszelkie procesy analizy  i syntezy w umyśle  małego i starszego dziecka.

Całe zajęcia opieramy na ekologicznych i biodegradowalnych materiałach plastycznych, które przygotowujemy z łatwo dostępnych artykułów spożywczych. Dzięki   temu mamy pewność, że nasze materiały są w pełni bezpieczne dla dzieci.

Sensoplastyka® wpływa na wiele aspektów rozwoju dzieci:

• wspomaga budowanie ich świadomości ciała i przestrzeni,
  • dba o usprawnienie ruchowe,
  • wspiera rozwój zmysłów,
  • wpływa na rozwój mowy (ośrodki w mózgu odpowiedzialne za mowę są usytuowane blisko ośrodków odpowiadających za małą motorykę – czyli pracę dłoni),
  • poprzez wspólne działania pogłębia nasz kontakt emocjonalny z dziećmi – buduje w ten sposób ich poczucie bezpieczeństwa.

Zajęcia prowadzą trenerki Sensoplastyki® Jadwiga Sowińska i Małgorzata Ducka.