• Pierwszy Dzień Wiosny

• 21 marca przywitalismy kalendarzową WIOSNĘ. Przy ognisku upiekliśmy kielbaski, bawilismy się na sportowo, a na koniec wygnaliśmy zimę na dobre i spaliliśmy Marzannę.

/Małgorzata Ducka/

• "Green Days"

• Międzynarodowe Targi Architektury Krajobrazu i Ogrodnictwa.

Ogrodnicy ze wszystkich klas szkoły branżowej  kolejny raz wzięli udział w Targach Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu. Mieli możliwość poznania trendów i nowości rynkowych, zdobycia i pogłębienia wiedzy branżowej,  uczestnictwa w kiermaszu ogrodniczym, Bonsai Show oraz pokazach arborystycznych. /Małgorzata Ducka/

• Dzień czystego stołu

• 6 marca w kalendarzu Świąt Nietypowych obchodziliśmy Dzień Czystego Stołu🍽🗓 Uczniowie zostali zapoznani z savoir-vivre przy stole oraz jak prawidłowo nakryć stół, a następnie sprawdzili zdobyte na zajęciach umiejętności👌🍽 na zakończenie zajęć mogli przećwiczyć w praktyce zdobyte informacje podczas poczęstunku🙂 / M. Grzelak, S. Trojanowka, K. Kołodziejak, A. Ambroziak

• Pomagamy!

• 8 marca, z okazji Dnia Kobiet, na terenie całego kraju wolontariusze Polskiego Czerwonego Krzyża zbierać będą pieniądze do puszek. Zbiórka, realizowana pod hasłem „Dzień DLA Kobiet”, ma na celu zapewnienie długofalowej pomocy kobietom i dzieciom Ukrainy. Uzyskane w ten sposób środki finansowe zostaną przekazane na te działania.

• PCK

• 6.03.2022

Uczestniczyliśmy w koncercie charytatywnym w Multicentrum Misja Kampinos w Błoniu - zbiórka pieniężna członków PCK z SOSW w Lesznie dla uchodźców z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w naszym Julinku.

/Barbara Pliszka

• 01.03. Wizyta w PSP w Błoniu

• W ramach edukacji dla bezpieczeństwa uczniowie klasy I bs odwiedzili siedzibę Państwowej Straży Pożarnej w Bloniu. Wzięli udział w zajęciach warsztatowych, w trakcie których przypomnieli sobie w jaki sposób udzielac pierwszej pomocy, jak postepować w razie wybuchu pożaru oraz w jaki sposób rozmawiac ze służbami ratowniczymi.  Mogli takze obejrzeć wyposażenie wozu strażackiego i karetki pogotowia.

/K. Radkowski, M. Ducka/